top of page

BIO TRIO KARTY S AKTIVITAMI

Výstupom projektu BIO TRIO v rámci, ktorého sme sa 3 roky s partnerskými organizáciami učili ako zostaviť a realizovať efektívne tréningy pre našich klientov - rodičov, učiteľov a deti, sú úžasné BIO TRIO karty s aktivitami, ktoré môžete pri svojej práci využiť aj vy. Napíšte nám, ak máte o karty záujem na rata.centrum@gmail.com a dohodneme si termín online stretnutia, kde vám vysvetlíme ako ich treba použiť. Budeme radi, ak nám o ich použití dáte vedieť a zazdieľate svoje skúsenosti:) BIO TRIO karty sú skvelou pomôckou na team buildingy, rodičovské stretnutia, triedne akcie, či mimoškolskú činnosť. Projekt BIO TRIO sme realizovali v rámci programu Erasmus +.

 

biotrio karty.jpg

Komunikačný tréning pre terapeutov - bio trio 2

V pondelok 30.1.2023 realizujeme komunikačný tréning pre terapeutov Centra sociálnych služieb prof. Karola Matulaya v Bratislave. Keďže komunikácia je kľúčovou súčasťou každodennej práce terapeuta, veríme, že rozvoj mäkkých zručností neformálnymi metódami, ktoré sme si osvojili počas BIO TRIO workshopov v Maďarsku, na Slovensku a na Islande, bude pre terapeutov rovnako prínosný ako bol pre nás. 

Viac informácií o projekte BIO TRIO - Na komunikácii záleží, ktorý realizujeme s partnerskými organizáciami v rámci programu Erasmus + nájdete na www.biotrio.org

 

BIO TRIO komunikačný tréning_CSS KM_30.01.23.png

rozprávajme sa spolu - workshopy pre rodičov a učiteľov v lete 2022

V lete 2022 usporiadavame bezplatné workshopy na tému komunikácia - ako spolu hovoriť o našich deťoch - ako porozumieť inakosti, inklúzii a perspektíve druhých. Prihláste sa na jana@rata.sk a radi vás privítame medzi nami. Najbližší workshop pre rodičov sa uskutoční 26. 8. 2022 vo Zvolene v spolupráci z občianskym združením Svet rodiny. 

Kurikulum workshopov vzniklo počas odborných tréningov a školení v medzinárodnom tíme odborníkov vďaka programu Erasmus plus.

Začnime spolu hovoriť a počúvať, čo hovoria tí druhí:)

 

Workshop pre rodičov bio trio Zvolen_edited.jpg

denný tábor pre deti s autizmom 
júl - august 2022

Aj tento rok organizujeme počas letných prázdnin denný tábor pre deti s PAS vo veku od 6 - 8 rokov s prvkami ABA terapie, nácvikom hry a sebaobsluhy, skupinovým senzomotorickým tréningom a výletmi.Termíny: 25. - 29.7. 2022

                               1 - 5.8. 2022

od 8:00 - 16:00 v Rata centre v Tomášove

V prípade záujmu nás kontaktujte mailom na rata.centrum@gmail.com

Children Jumping on Trampoline

inkluzívne kino pre deti

V KINE LUMIÉRE V BRATISLAVE 

Senzoricky prispôsobené kino pre deti so špeciálnymi potrebami premieta v spolupráci s RATA o.z. raz mesačne Kino Lumiére v Bratislave.

Odporúčame rezerváciu miesta.

Viac info: http://www.kino-lumiere.sk/klient-863/kino-241/stranka-8409/film-268093

IMG_0429.jpg

Komunikačný tréning pre Rodičov - bio trio 2

V júli a auguste 2023 realizujeme komunikačné tréningy pre rodičov v Rata centre v Bratislave. Tréningy sa zameriavajú na rozvoj motivácie, komunikácie, inklúzie a mäkkých zručností neformálnymi metódami, ktoré sme si osvojili počas BIO TRIO workshopov v Maďarsku, na Slovensku a na Islande. Prebieha v malej skupinke rodičov v priebehu celého dopoludnia. 

Viac informácií o projekte BIO TRIO - Na komunikácii záleží, ktorý realizujeme s partnerskými organizáciami v rámci programu Erasmus + nájdete na www.biotrio.org

 

kacky2.JPG

Festival jeden svet uvádza inkluzívnu projekciu filmu shabu

Sme veľmi radi, že festival dokumentárnych filmov Jeden svet vytvára na Slovensku ďalšie inkluzívne možnosti aj pre tínedžerov s PAS či citlivým zmyslovým vnímaním. V nedeľu 6.11. 2022 o 17h prebehne v bratislavskej A4 inkluzívna projekcia filmu Shabu, ktorá je vhodná pre mládež vo veku 14+, príďte sa pozrieť na film, ktorý sa premieta prispôsobený citlivému zmyslovému vnímaniu. Viac informácií nájdete tu: SHABU - Jeden svet

 

JEDNESVET22-FBpost_vitajdoma_1080x1080 SK 1 (5).png

Communication matters - komunikačný tréning na jar 2022

Ako rozvíjať komunikáciu v rámci pracovného tímu, čo je dôležité uvedomiť si o ľuďoch, s ktorými sa rozprávame, ako vytvoriť efektívny workshop pre rodičov a učiteľov? To všetko a omnoho viac sme sa naučili vďaka projektu Communication matters financovanom z programu Erasmus plus v inšpiratívnom prostredí v Bratislave a na Balatone s kolegyňami z rôznych organizácií z Maďarska, Islandu a zo Slovenska s cieľom pripraviť workshop o komunikácii pre rodičov a učiteľov v našich krajinách, ktorý odpilotujeme už toto leto!

erasmus ba.JPG

Komunikačný tréning projektu erasmus plus na jeseň 2021

V októbri 2022 sme konečne naživo absolvovali tréning v komunikácii s kolegyňami z Maďarska a Islandu, kde sme sa od skúsených koučov učili čo je v komunikácii dôležité a ako naučené zručnosti predať ďalej rodičom, s ktorými pracujeme a učiteľom, ktorí pracujú s našimi detskými klientmi. Na komunikácii záleží, preto sa v nej aj my chceme zlepšovať:) 

gyor.jpg

Napísali o nás

Čo čaká rodičov, keď sa dozvedia, že ich dieťa má vývinovú poruchu ako napr. autizmus? Psychoterapeutka Katka Štefaničiaková približuje akými štádiami človek zvyčajne prejde, kým novú situáciu akceptuje a začne ju riešiť. Viac sa dočítate v dvojmesačníku Zdravie - Šarmantná žena po kliknutí na obrázok.

Čo potrebujú rodičia detí svývinovými poruchami?

tréning o empatii v poradenstve v Satu Mare

V októbri sme spolu s medzinárodným tímom projektu BIO trio realizovaného v rámci programu Erasmus plus absolvovali týždňový workshop pod vedením koučky Sary Pasztor v špičkovom terapeutickom centre pre deti s vývinovými poruchami v Satu Mare. Výstupom projektu bude informačná príručka pre rodičov, ktorá vyjde v anglickom, islandskom, maďarskom a rumunskom jazyku na jar 2019.

IMG_0085.jpg

Napísali o nás

Projekt Poradenstva pre rodiny s deťmi so zdravotným postihnutím ohrozených diskrimináciou, ktorý realizujeme v rámci OP Ľudské zdroje v nasledujúcich troch rokoch sme predstavili v dvojmesačníku Zdravie - Šarmantná žena. Celý článok nájdete po kliknutí na obrázok.

Prečo treba vhľadať pomoc čo najskôr

INKLUZÍVNE KINO PRE DETI

projekcie upravené pre deti s PAS a ADHD

Kino Lumière, kino Slovenského filmového ústavu v spolupráci s občianskym združením RATA, ktoré sa venuje deťom s poruchou autistického spektra a ADHD, pripravuje od začiatku februára 2018 cyklus pravidelných premietaní pod názvom

Kino pre deti – senzoricky prispôsobené.

Cyklus projekcií prispôsobených zmyslovému vnímaniu bude prebiehať

od 3. februára každú druhú sobotu v rovnakom čase.

Cyklus bude tiež rozdelený na projekcie pre menšie deti

a projekcie pre staršie deti školského veku.

Všetky premietania budú spĺňať tieto parametre:

- Pravidelne na tom istom mieste v ten istý čas s možnosťou rezervácie miesta

- Znížená hlasitosť projekcie

- Znížený svetelný kontrast v kinosále

- Čo najmenej abstraktné filmy, bez reklám a zneliek

- Priestor pre deti na pohyb po sále a tolerancia komentovania filmu

Dve programové línie /menšie deti a staršie deti/ sa budú každé dva týždne striedať.

Program bude zostavený 1x do mesiaca pre najmenšie deti s autizmom

a vývinovým oneskorením a 1x do mesiaca budú pravidelne prebiehať projekcie

pre staršie deti s ADHD, Aspergerovým syndrómom a poruchami správania.

Na projekcie je potrebná rezervácia (cez nákupný košík).

Rezervácia bude platná do začiatku predstavenia.

Pri nenaplnení kapacity kinosály budú vstupenky k dispozícii priamo na mieste. 
 

Program kina pre deti nájdete tu.
 

bottom of page